niedziela, 6 lipca 2014

Stawkowy przewodnik filmowy, czyli na tropie Hansa Klossa

rys. Daniel BaumJakiś czas temu zdaliśmy Wam relację ze spotkania Klubu Miłośników Stawki „Stawkologia”, w którym uczestniczył też reżyser „Ikon srebrnego ekranu” Jarosław Antoszczyk wraz z częścią ekipy pracującej przy naszej produkcji – nie mogłoby nas tam zabraknąć, skoro i nas i członków „Stawkologii” łączy postać serialowego Hansa Klossa ;)
 
Premiera "Stawkowego przewodnika filmowego" Łodzi
Premiera "Stawkowego przewodnika filmowego" w Łodzi
Jeśli on i sam serial też są bliskie Waszym sercom, to koniecznie musicie zajrzeć do „Stawkowego przewodnika filmowego”. To zdecydowanie obowiązkowa lektura dla każdego, kto przegapił organizowane 14 i 15 czerwca 2014 wycieczki z założycielami Klubu „Stawkologia” po miejscach, w których w Łodzi i okolicach odbywały się plany zdjęciowe niektórych odcinków tego serialu wszech czasów. 


Teraz, dzięki „Stawkowemu przewodnikowi filmowemu” możecie w dowolnej chwili odkrywać je na własną rękę – i to nie tylko na terenie województwa łódzkiego ;)
Przewodnik ten napisało siedmioro autorów: Rafał Baćmaga, Bogdan Bernacki, Arkadiusz Bilecki, Leszek Goławski, Maciej Kronenberg, Paweł Szczutowski i Joanna Szyborska-Kaszycka, a ukazał się nakładem Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Najszybciej kupicie go tutaj.
Część autorów
Część autorów na premierze
„Stawkowy przewodnik filmowy” to już kolejna po „Przewodniku po filmowej Łodzi” książka, w której znajdziecie mnóstwo nieznanych, ciekawych i bardzo przydatnych informacji nie tylko o samym serialu, ale też o miejscach, w których powstawały zdjęcia do poszczególnych odcinków. Eksperci z dziedziny Stawkologii na pewno wiedzą, że plany zdjęciowe odbywały się prawie na dystansie „od morza aż do Tatr” i oprócz filmowej Łodzi aktorzy wraz z ekipą „Stawki większej niż życie” podróżowali do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Olsztyna, Płocka, Pabianic, Zgierza, Łącka i Pieskowej Skały. 

Podobnie jak na naszym blogu, tak i w tej książce znajdziecie mnóstwo archiwalnych zdjęć, których próżno szukać wśród ogólnodostępnych materiałów. Autorzy „Stawkowego przewodnika filmowego” z równie wielkim uporem, jak ekipa pracująca przy naszym blogu i serialu „Ikony srebrnego ekranu”, zdobyli fotosy z prywatnych, skrywanych głęboko w szufladach archiwów i opisali wiele anegdot z planów zdjęciowych, opowiedzianych przez aktorów i osoby pracujące przy „Stawce większej niż życie”.
Z wnętrza książki
Dzięki temu to wydawnictwo przyciągnie nie tylko uwagę fanatyków serialu, ale na 101% zainteresuje też tych, którzy chcą przeczytać coś ciekawego i przy najbliższej podróży przez Polskę być może zechcą zatrzymać się w którymś z opisanych miejsc i na własne oczy przekonać się, jak współcześnie wygląda.

Na naszym blogu też znajdziecie wskazówki dotyczące miejsc (i pojazdów), które wystąpiły nie tylko w samej „Stawce większej niż życie”, ale i w wielu innych produkcjach filmowych i telewizyjnych z czasów PRL. Polecamy Wam nasze posty o:

1) Januszu Kłosińskim i tym, jak to pod Łodzią znalazła się Brama Brandenburska, która zagrała w „Kierunku Berlin” i, dość przypadkowo, „Czterech pancernych...”

2) Mikulskim i tym, gdzie możecie podejrzeć dawne plany zdjęciowe „Pana Samochodzika” i – jeśli dopisze Wam szczęście – może i znaleźć skarb templariuszy

3) tym, jak to w pewną niedzielę prawie sparaliżowaliśmy ruch w Łodzi jadąc takim samym tramwajem Sanok, jaki zagrał w „Powrocie na ziemię” reżyserii Stanisława Jędryki – filmie, w którym zobaczycie Mikulskiego u szczytu swojej popularności

Gorąco zachęcamy Was do odwiedzania miejsc związanych z polską kinematografią – najlepiej w kolejności film-wycieczka!
Stanisław Mikulski, który objął honorowy patronat nad publikacją
Autografy autorów
Pozdrawiamy!
Studio Filmowe Hybrys

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz