środa, 25 czerwca 2014

Relacja ze spotkania Klubu Miłośników Stawki "Stawkologia"

rys. Daniel Baum
Od 13 do 15 czerwca 2014 r. w Łodzi odbywało się bardzo ważne, w pełni konspiracyjne spotkanie Klubu Miłośników Stawki (oczywiście – większej niż życie) „Stawkologia”. Choć przecieki o tym spotkaniu dotarły do nas prawie w ostatniej chwili, to reżyser serialu „Ikony srebrnego ekranu” Jarosław Antoszczyk zdążył też wziąć w nim udział. Bardzo dziękujemy organizatorom, bo dzięki temu mamy dla Was trochę zdjęć, którymi zgrabnie przepleciemy ten post :)

13 czerwca 2014 wszyscy spotkali się pod osłoną późnego popołudnia/wczesnego wieczoru w hotelu "Stare Kino" przy Piotrkowskiej 120, jednak zdecydowanie kulminacyjnym dniem była sobota – 14 czerwca – gdy wraz z założycielami i członkami można było wybrać się na pierwszą część wędrówki szlakiem serialowych plenerów po Łodzi i Pabianicach. Druga część odbyła się kolejnego dnia (w niedzielę 15 czerwca) i wiodła przez plenery w Łodzi i Zgierzu.

Podczas obu wycieczek można było obejrzeć miejsca z takich odcinków „Stawki...”, jak „Wiem, kim jesteś”, „Hotel Excelsior”, „Café Rose”, „Wielka wsypa”, „Genialny plan pułkownika Krafta”, „Zdrada”, „Edyta” i „Oblężenie”. Na stronie klubu „Stawkologia” (wystarczy kliknąć w ten link) możecie obejrzeć relację zdjęciową z tej wycieczki i spróbować na własną rękę odszukać wszystkie te miejsca – a warto to zrobić choćby po to, żeby zobaczyć, co się zmieniło, a co wygląda prawie tak samo, jak w najpopularniejszym polskim serialu wszech czasów.

Zaraz po wyciecze wszyscy udali się do Muzeum Kinematografii, gdzie odbyła się  premiera „Stawkowego przewodnika filmowego”, o którym w paru słowach napiszemy w kolejnym poście! Autorami tej książki są Rafał Baćmaga, Bogdan Bernacki, Arkadiusz Bilecki, Leszek Goławski, Maciej Kronenberg, Paweł Szczutowski i Joanna Szyborska-Kaszycka, a znajdziecie w niej całe morze ciekawostek i zdjęć zza kulis serialu, których próżno szukać gdziekolwiek indziej.
Okładka "Stawkowego przewodnika filmowego"
Z wnętrza książki
Część autorów "Stawkowego przeowdnika filmowego". Od lewej: Joanna Szyborska-Kaszycka, Paweł Szczutowski, Bogdan Bernacki, Maciej Kronenberg
Honorowy patronat nad wydawnictwem objął serialowy Hans Kloss i zarazem główny bohater „Ikon srebrnego ekranu”, czyli Stanisław Mikulski, który miał nawet pojawić się 14 czerwca w Łodzi na premierze „Stawkowego przewodnika filmowego”, ale w ostatniej chwili z przyczyn zdrowotnych odwołał swoją wizytę.
Zdradzimy Wam w tajemnicy, że najbardziej rozczarowana tym faktem była chyba ekipa Telewizji Polskiej, która przyjechała na miejsce widocznie tylko dla niego, bo zwinęli swój sprzęt od razu po ogłoszeniu tej wiadomości. Ale nasz reżyser, Jarosław Antoszczyk wraz z częścią ekipy pracującej przy „Ikonach srebrnego ekranu” zostali i dzięki temu mamy dla Was trochę zdjęć:
Zakamarki łódzkiego Muzeum Kinematografii
Część autorów książki, od lewej Rafał Baćmaga, Leszek Goławski
Od lewej Rafał Baćmaga, Leszek Goławski, Joanna Szyborska-Kaszycka
Premiera "Stawkowego przewodnika filmowego" w łódzkim Muzeum Kinematografii
Część autorów książki, od lewej Arkadiusz Bilecki, Bogdan Bernacki, Maciej Kronenberg
...prawie jak człowiek z brązu ;)
Pozdrawiamy!
Studio Filmowe Hybrys

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz