niedziela, 26 października 2014

Pierwsze urodziny bloga "Ikony srebrnego ekranu"!

rys. Daniel Baum
26 października 2014 r. swoje pierwsze urodziny świętuje...my My, czyli blog serialu dokumentalnego "Ikony srebrnego ekranu" w reżyserii Jarosława Antoszczyka! Powinniśmy napisać "oficjalny blog serialu dokumentalnego", ale zależy nam, żeby nie było zbyt oficjalnie, bo od samego początku założyliśmy nasz blog i fanpage na Facebooku z myślą, aby to z Wami - naszymi najlepszymi czytelnikami, najwierniejszymi fanami, najsurowszymi krytykami i przyszłymi widzami jednocześnie dzielić się nie tylko kulisami produkcji serialu dokumentalnego "Ikony srebrnego ekranu", ale też wielkim zamiłowaniem do polskiej kinematografii z czasów PRL, w tym do "Stawki większej niż życie" i Stanisława Mikulskiego - naszego głównego bohatera, wokół którego snujemy naszą dokumentalną opowieść.

Dokładnie rok temu, na dzień przed kolejnym planem zdjęciowym (ze Stanisławem Jędryką w Łodzi) postanowiliśmy, że skoro nasz reżyser Jarosław Antoszczyk wkłada tyle pracy i zapału w kręcenie "Ikon srebrnego ekranu", a przy tym z taką pasją i znajomością tematu potrafi opowiadać o polskiej kinematografii z czasów PRL, to warto to utrwalić nie tylko na fotosach z planu. I nie tylko na podręcznych notatkach, które robiliśmy spisując filmy warte obejrzenia. 

Uznaliśmy, że trzeba dzielić się tym z innymi: w kontrze do byle-jakości niektórych współczesnych filmów, seriali i aktorów, w ramach przypomnienia o czasach, gdy filmy robiło się inaczej niż teraz, a także po to, żeby znaleźć innych ludzi, którzy (tak jak Jarosław Antoszczyk i my – skromna ekipa Studia Filmowego Hybrys, która regularnie pisze dla Was tutaj i na naszym fanpage'u na Facebooku) lubią, a czasem wręcz są uzależnieni od oglądania filmów i seriali z czasów PRL i często mają na ten temat ogromną wiedzę – a nie zawsze mają z kim się nią dzielić.

W rok udało na się znaleźć ponad 11 000 takich osób i ta liczba ciągle rośnie! Tworząc tego bloga nie tylko dzielimy się z Wami naszymi przygodami na poszczególnych planach zdjęciowych, ale i dowiadujemy się mnóstwo od Was! Na naszym fanpage'u na Facebooku nieraz bardzo żywo komentujecie nasze posty, dzielicie się swoimi wspomnieniami i podrzucacie wspaniałe teksty z filmów lub pomysły na to, które produkcje filmowe warto odkurzyć i przypomnieć w naszym serialu i na blogu.  

Dziękujemy! Bez Was to nie byłoby to samo. Dzięki Wam mamy jeszcze większy zapał do pracy, organizowania kolejnych planów zdjęciowych i – tu wyjawimy mały sekret – namawiania niektórych bardziej opornych aktorów i reżyserów na spotkanie przed naszymi kamerami. To bywa ciężkie, a chwilami nawet bardzo ciężkie, ale zazwyczaj się udaje. Również dzięki temu, że mówimy im o Was - ponad 11 000 osób, które tak samo mocno, jak my chcą znów zobaczyć kogoś na ekranie i posłuchać wspomnień o tym, jak w peerelowskiej Polsce robiło się karierę filmową, jakie były jej cienie i blaski i co, z perspektywy czasu i zmiany systemowej, się o tym myśli, czego żałuje lub za czym tęskni.

Ten nasz pierwszy rok z Wami to 86 postów, czyli piszemy do Was i dla Was średnio co 4 dni.
To także kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, które zrobiliśmy na różnych planach zdjęciowych, spotkaniach i wizytach u różnych aktorów i reżyserów, a z których część znalazła się na blogu w różnych postach na przeróżne tematy.

Dziękujemy Wam bardzo i mamy ogromną nadzieję, że dalej tak chętnie będziecie nam towarzyszyć w tej podróży przez polską kinematografię! Premiera serialu dokumentalnego "Ikony srebrnego ekranu" (na razie przesunięta na 2015) wcale nie jest jej ostatecznym celem, choć tak nam się wydawało rok temu, gdy ten blog powstał. 

Teraz, z perspektywy 365 dni w Waszym towarzystwie wiemy, że chcemy Was porwać ze sobą znacznie dalej niż przed telewizory i na pewno stąd nie znikniemy po emisji ostatniego odcinka "Ikon srebrnego ekranu"!

Z serdecznymi podziękowaniami i życzeniami 100 lat dla nas wszystkich,
Jarosław Antoszczyk wraz z całą ekipą Studia Filmowego Hybrys

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz