czwartek, 27 listopada 2014

Zmarł Stanisław Mikulski

27 listopada 2014 roku. o godzinie 5:15 Stanisław Mikulski zmarł w szpitalu MSW w Warszawie. Informację potwierdziła rano Jarkowi Antoszczykowi żona aktora.

To wielka strata dla kina. 

Dla nas to nieopisany szok. Stanisław Mikulski był dla nas żywą legendą, numerem jeden na liście najlepszych. Dlatego stał się głównym bohaterem serialu "Ikony srebrnego ekranu", który Jarosław Antoszczyk jeszcze za życia aktora zadedykował Mikulskiemu w podziękowaniu za to, że swoją rolą w "Stawce większej niż życie" rozsławił ten polski serial na całym świecie, dając przykład, że produkcje powstające w Polsce zasługują na uwagę widzów w każdym miejscu kuli ziemskiej.

Mikulski był uwielbiany i ceniony w Polsce i zagranicą. Choć zagrał w wielu filmach, to "Stawka..." przyniosła mu niezrównaną popularność i miliard widzów na całym świecie. W "Ikonach srebrnego ekranu" chcieliśmy i nadal chcemy pokazać Go właśnie takim. Nie możemy pogodzić się z tym, co się stało i kategorycznie nie chcemy uwierzyć, że J-23 już nie nadaje.

Reżyser "Ikon srebrnego ekranu" Jarosław Antoszczyk spotykał się ze Stanisławem Mikulskim regularnie – przy okazji poszczególnych planów zdjęciowych, ale też z okazji urodzin aktora. Mamy kilkaset godzin materiału z Mikulskim, tysiące zdjęć i wspomnień.

Dziękujemy, Panie Stanisławie. Praca z Panem to był zaszczyt.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz