czwartek, 7 listopada 2013

Zapowiedź: PRL, moje życie, mój film (Część 1)

Drodzy czytelnicy!
Między relacjami z naszych prac nad serialem i tekstami o osobistościach, które gościmy na planie, chcielibyśmy czasem opowiedzieć wam trochę o sobie, czyli o ludziach, którzy na co dzień pracują lub współpracują przy tworzeniu poszczególnych odcinków „Ikon srebrnego ekranu”.
Nie byłoby o czym opowiadać, gdyby nie Jarosław Antoszczyk, reżyser, producent i, co najważniejsze, pomysłodawca całego cyklu. Bez jego determinacji, pasji i ogromnej wiedzy o kinie PRL-u (wraz z niebywałą pamięcią do dat, nazwisk i przeróżnych szczegółów) nie odbyłby się ani jeden dzień zdjęciowy, a wielu naszych filmowych gości w ogóle by się z nami nie spotkało. To właśnie on nie zraża się i niestrudzenie namawia tych bardziej opornych i niedostępnych z nich do spotkania przed kamerami i to on potrafi zachęcić ich do tego, żeby – często po kilku dekadach przerwy – wyszli z cienia i opowiedzieli o tym, jak zdobywało się sławę, która wykraczała daleko poza granice Polski Ludowej.


Dlatego jeszcze w tym tygodniu poznacie sylwetkę Jarosława Antoszczyka – człowieka i reżysera niejednoznacznego, nie bojącego się kontrowersji, czasem nawet ekstrawaganckiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz