czwartek, 25 czerwca 2015

Masz zwierzaka?


Szarik?...


Sezon ogórkowy za pasem, zaczynają się wakacje, więc niedługo tłumy Polaków ruszą na wakacje. Statystyki dotyczące liczby porzucanych co roku zwierząt są przerażające, bo okazuje się, że każdego lata tysiące wczasowiczów wolą przywiązać swojego psa do drzewa w lesie albo wyrzucić go z jadącego samochodu zamiast zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. W najlepszym razie w jednej chwili czworonogi trafiają z ciepłej kanapy prosto za kraty schronisk.
 
Jarosław Antoszczyk, reżyser i producent „Ikon srebrnego ekranu”, oprócz mozolnej pracy nad serialem od lat nieprzerwanie i konsekwentnie zajmuje się zwierzakami i na różne sposoby stara się im pomagać. Sam ma kilka psów – właściwie sami nie wiemy, ile dokładnie, bo co jakiś czas pojawia się u niego kolejna merdająca ogonem przybłęda, która staje u niego na nogi i zostaje już na stałe wraz z innymi psiakami po przejściach, które Jarek adoptował lub przygarnął. Wesoła gromadka, prawda?
Poza dbaniem o własne psy Jarek Antoszczyk angażuje się też w pomaganie innym zwierzakom. Dzięki temu, że należące do niego Studio Filmowe Hybrys dysponuje profesjonalnym sprzętem filmowym i samochodami dostawczymi, Antoszczyk z własnej inicjatywy zrealizował kilka materiałów dla organizatorów akcji Karmimypsiaki.pl, w których pokazał, jak w schroniskach żyją różne zwierzaki, jak można im pomóc i co stanowi dla nich największy problem (oprócz nieodpowiedzialnych byłych właścicieli...).  Chcemy, żebyście je obejrzeli, bo temat jest bardzo poważny – szczególnie na samym początku wakacji.


Jarek Antoszczyk w trakcie kręcenia materiału o jednym ze schronisk, którymi opiekuje się akcja Karmimypsiaki.pl
Samochody Studia Filmowego Hybrys już kilka razy woziły do różnych schronisk karmę i żwirek, które Jarek osobiście rozładowywał, ale prawda jest taka, że nawet jeśli robilibyśmy to wraz z nim choćby co drugi dzień, to i tak byłoby za mało, żeby odmienić los wszystkich pupili, które trafiły za kraty i czekają aż ktoś je znowu pokocha i się o nie zatroszczy. Jeśli tylko chcecie, możecie pomóc zwierzakom z 16 schronisk w całej Polsce na różne sposoby. Wystarczy, że wejdziecie na stroną www.karmimypsiaki.pl  i zdecydujecie się na udział w którejś z kilku akcji:


Jarek Antoszczyk i nasze kamery towarzyszyły akcji Karmimypsiaki.pl już kilka razy i gwarantujemy Wam – to największa i najbardziej skuteczna internetowa charytatywna akcja w Polsce. Będziemy Was zachęcać do tej pomocy na różne sposoby, bo wobec tych wszystkich smutnych oczu nie można przejść obojętnie.

Nie porzucajcie zwierząt.
Pomagajcie.
ADOPTUJCIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz