niedziela, 7 grudnia 2014

Pogrzeb Stanisława Mikulskiego

Pogrzeb Stanisława Mikulskiego odbył się 5 grudnia 2014 roku o godz. 12 na Powązkach Wojskowych. Zgodnie z życzeniem aktora, jego ciało zostało skremowane, a uroczystość pogrzebowa miała charakter świecki.
 
- Grając Hansa Klossa Stanisław Mikulski zagrał rolę życia. Rolę, która była dla niego błogosławieństwem i przekleństwem. Dała mu taką popularność, jakiej nie zyskał chyba żaden inny polski aktor w dziejach. Ale też zdeterminowała jego karierę zawodową w sposób, który na pewno nierzadko opłakiwał, żałując, że nie powierza mu się takich ról, jakie chciałby zagrać - powiedziała podczas ceremonii minister kultury Małgorzata Omilanowska.
Mowę pożegnalną w imieniu środowiska aktorskiego wygłosił profesor Jarosław Gajewski, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie.
Na Powązkach aktora żegnali bliscy, przyjaciele i fani.
- Dziadku, wujku, tato, teściu, Stasiu. Bardzo cię kochamy i tak samo bardzo będziemy tęsknić - mówiła podczas uroczystości pogrzebowych wnuczka Stanisława Mikulskiego, Olga. Po jej słowach z głośników popłynęły dźwięki piosenki "What A Wonderful World" Louisa Armstronga.

1 komentarz: